img

Hotel Norymberska

Już niedługo Kraków wzbogaci się o kolejny hotel. Na Zakrzówku powstaje 6 kondygnacyjny budynek. Projektanci: Andrzej Pięta, Wiesław Cała, Piotr Strzelecki oraz Joanna Wybrańska-Melnyczuk stworzyli bryłę przypominającą skałę. Nie przypadkowo. W okolicy bowiem znajduje się dawne wyrobisko kamieniołomu. Konstrukcja, żelbetowo monolityczna, skrywać będzie 2 podziemne i 4 naziemne kondygnacje o powierzchni 5100 mkw.

Całość prezentować się będzie nowocześnie, wręcz industrialnie. Elewacje będą wykonane w kolorach: szarym oraz stalowo - złotym. Surowce użyte do wykonania elewacji to min. tytan, aluminium, miedź i cynk.

Wnętrza hotelu oraz pokoje dla gości ( w tym apartamenty) również będą spełniać wysokie normy oraz cieszyć oko. Powstanie również zaplecze konferencyjne na potrzeby biznesu. Sala konferencyjna znajdować się będzie na parterze i będzie wynosić aż 1,5 kondygnacji. Nie mogło zabraknąć restauracji oraz tarasów rekreacyjnych. W okolicy znajduje się park miejski z miejscami do rekreacji. Goście hotelowi będą mogli podziwiać widoki z tarasu zlokalizowanego na najwyższym piętrze budynku.

Data publikacji: 03.01.2018

Nasi partnerzy