img

Sale konferencyjne w Wieliczce w okolicach Krakowa

Wieliczka

Wieliczka jest miastem powiatowym w województwie małopolskim, położonym w odległości 15 km od Krakowa. Historia Wieliczki jest nieodłącznie związana ze złożami soli oraz kopalnią, która działała tu nieprzerwanie przez 700 lat. Niegdyś był odrębną miejscowością, dzisiaj jednak graniczy bezpośrednio z obszarem miejskim Krakowa. Znajduje się w dorzeczu uchodzących do Wisły Raby, Wilgi i Szrafy. Do Wieliczki zwiedzających przyciąga głównie kopalnia soli, która jest wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Podziemne bogactwo kopalni soli jest ogromne, a na zwiedzanie tego miejsca warto zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin.

Poza kopalni soli, która jest głównym celem turystów, w Wieliczce można zobaczyć wiele innych, ciekawych pod względem historycznym i kulturowym atrakcji. Krzyżują się tu między innymi ważne szlaki turystyczne. Na uwagę zasługuje między innymi szlak architektury drewnianej, która ma w Wieliczce sporo reprezentacyjnych obiektów. Na uwagę zasługuje zbudowany z modrzewia kościół św. Sebastiana, powstały w XVI wieku. Poza zabytkową, słynną na cały świat kopalnią soli, Wieliczka zachwyca także ciekawym położeniem w pięknych okolicznościach przyrody. Można tu spokojnie wypocząć, zregenerować siły, a także zorganizować wydarzenie branżowe. Hotele i pensjonaty w Wieliczce i okolicach są doskonale przygotowane do przyjmowania gości indywidualnych i biznesowych.
1. Folwark Zalesie w Wieliczce (15 km od Krakowa)

 Folwark Zalesie


Adres: Grajów 150, 32-029 Wieliczka
Największa sala konferencyjna: 600
Liczba sal konferencyjnych: 6
Liczba miejsc noclegowych: 50

Folwark Zalesie to spokojne miejsce położone wśród zieleni, które będzie doskonałą lokalizacją na organizację konferencji, szkoleń oraz innych wydarzeń branżowych. Bliskie otoczenie przyrody, nowoczesny i funkcjonalny obiekt oraz profesjonalna obsługa gwarantują przygotowanie wydarzenia, które na pewno pozostanie w pamięci uczestników. W ofercie centrum biznesowego znajduje się 6 sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni. Największa z nich umożliwia zorganizowanie konferencji nawet na 600 osób. Przestrzeń konferencyjna jest funkcjonalnie zaprojektowana oraz wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Folwark Zalesie posiada również dobrej klasy restaurację, która oferuje przygotowanie autorskiego menu na każde spotkanie. Dania powstające w kuchni to typowe dania kuchni polskiej, nie brakuje jednak także potraw inspirowanych kuchniami świata.

Zobacz więcej: Sale konferencyjne Folwark Zalesie

2. Hotel Galicja *** w Wieliczce (15 km od Krakowa)

 Hotel Galicja


Adres: ul. Dembowskiego 20, 32-020 Wieliczka
Największa sala konferencyjna: 80
Liczba sal konferencyjnych: 2
Liczba miejsc noclegowych: 96

Hotel Galicja w Wieliczce położony jest tuż przy słynnej Kopalni Soli. Obiekt jest doskonale przygotowany do przyjmowania zarówno grup turystów, jak i klientów biznesowych. W ofercie dla biznesu znajdziemy 2 sale konferencyjne, z których większa umożliwia przygotowanie wydarzenia na 80 osób. Sale konferencyjne są nowocześnie wyposażone, a do dyspozycji uczestników wydarzeń są sprzęty audiowizualne oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Hotel dysponuje sporą ilością miejsc noclegowych, można więc w tym samym miejscu zakwaterować konferencyjnych gości. W Hotelu Galicja działa również restauracja-galeria Solna Grota, która specjalizuje się w kuchni polskiej i europejskiej. W salach restauracyjnych można organizować obiady i lunche dla uczestników konferencji, a także eleganckie przyjęcia i bankiety, które są zwieńczeniem biznesowych spotkań.

3. Hotel Solny *** w Wieliczce (15 km od Krakowa)

 Hotel Solny


Adres: ul. Grottgera 27, 32-020 Wieliczka
Największa sala konferencyjna: 80
Liczba sal konferencyjnych: 2
Liczba miejsc noclegowych: 34

Hotel Solny znajduje się w spokojnej dzielnicy Wieliczki, z dala od zgiełku ulicznego, ale dosyć blisko obwodnicy. Dobry dojazd oraz cicha lokalizacja to gwarancja udanej konferencji, szkolenia, spotkania biznesowego czy firmowej imprezy integracyjnej. W hotelu znajdują się 2 sale konferencyjne o różnej wielkości. Większa sala umożliwia zorganizowanie wydarzenia na 80 osób. Sale są dobrze wyposażone, posiadają klimatyzację, nowoczesne oświetlenie, a także niezbędne sprzęty audiowizualne. Jest też dostęp do szybkiego internetu bezprzewodowego. Hotel Solny posiada również świetną ofertę kulinarną. Restauracja oferuje typowe potrawy kuchni małopolskiej, a także dani inspirowane kuchniami świata. Można więc zamówić kompleksową oprawę kulinarną konferencji czy szkolenia, która z pewnością zachwyci wszystkich uczestników zarówno smakiem, jak i elegancją.

4. Hotel Vinnica *** w Wieliczce (15 km od Krakowa)

 Hotel Vinnica


Adres: Sygneczów 1, 32-020 Wieliczka
Największa sala konferencyjna: 400
Liczba sal konferencyjnych: 4
Liczba miejsc noclegowych: 55

Hotel Vinnica to stylowy, elegancki obiekt utrzymany w nieco rustykalnym stylu, który z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości. Poza klientami indywidualnymi z oferty hotelu chętnie korzystają klienci biznesowi. Obiekt posiada bowiem spore centrum konferencyjne z doskonałym wyposażeniem. W ofercie dla biznesu znajdziemy 4 sale konferencyjne o różnych powierzchniach. W największej sali jest możliwość zorganizowania wydarzenia na 400 osób. Wszystkie sale są dobrze zaprojektowane i funkcjonalnie urządzone, a do dyspozycji uczestników jest nowoczesny sprzęt audiowizualny. Uczestnicy konferencji mogą skorzystać z oferty hotelowej restauracji, która serwuje doskonałej jakości potrawy zarówno z kuchni polskiej, jak i inspirowane kuchniami świata. Można również skorzystać z zakwaterowania w eleganckich i komfortowo wyposażonych pokojach hotelowych.

5. Hotel Soray *** w Wieliczce (15 km od Krakowa)

 Hotel Soray


Adres: ul. Krakowska 14c, 32-020 Wieliczka
Największa sala konferencyjna: 270
Liczba sal konferencyjnych: 2
Liczba miejsc noclegowych: 98

Hotel Soray w Wieliczce to idealna propozycja zarówno dla turystów szukających wypoczynku, jak i klientów biznesowych, którzy poszukują idealnego miejsca na konferencję lub szkolenie. Obiekt posiada 2 spore sale konferencyjne na 100 i 90 osób, które dodatkowo można łączyć. Po połączeniu obu sal uzyskamy przestrzeń do zorganizowania wydarzenia na 270 osób. Centrum konferencyjne posiada nowoczesne wyposażenie, klimatyzację, dobre oświetlenie z możliwością zaciemnienia, a także dostęp do zaawansowanych technologicznie urządzeń audiowizualnych. W ofercie Hotelu Soray znajdziemy również świetną kuchnię. Hotelowa restauracja serwuje tradycyjne dania kuchni małopolskiej oraz kuchni świata. Można więc zamówić indywidualną oprawę kulinarną konferencji, szkolenia oraz każdego innego wydarzenia biznesowego, które będzie odbywało się w hotelu. Uczestnicy kilkudniowych spotkań mają też możliwość skorzystania z noclegów w eleganckich pokojach.

6. Kopalnia Soli Wieliczka (15 km od Krakowa)

 Kopalnia Soli Wieliczka


Adres: ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
Największa sala konferencyjna: 600
Liczba sal konferencyjnych: 6
Liczba miejsc noclegowych: 39

Organizacja konferencji w najbardziej znanej na świecie kopalni soli to gwarancja, że wydarzenie będzie niepowtarzalne i na długo zapamiętane. Kopalnia Soli Wieliczka w swojej podziemnej ofercie ma również nowoczesne sale konferencyjne, w których można organizować różne wydarzenia branżowe. Podziemne komory, w których zorganizowano przestrzeń biznesową, są świetnie zaprojektowane, funkcjonalne i wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny. W ofercie jest 6 sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni. Największa sala ma spore rozmiary i umożliwia zorganizowanie wydarzenia nawet na 600 osób. Kopalnia Soli Wieliczka doskonale sprawdzi się więc nawet do organizowania dużych, międzynarodowych wydarzeń. O oprawę kulinarną wydarzeń oraz noclegi uczestników konferencji dba elegancki, butikowy Hotel Grand Sal położony w zabytkowym parku tuż obok szybu Daniłowicza.

Data publikacji: 06.02.2020

Nasi partnerzy